Kënga e shkruar nga NJOMZA, e nominuar për Grammy Awards

20 Nëntor, 2019 - 9:38 pm

Njomza Vitia, shqiptarja e njohur e lindur në Gjermani por e cila po krijon karrierë në Amerikë, është bashkë-autorja e këngës ‘7 Rings’ nga Ariana Grande, këngë e cila është nominuar në disa kategori në çmimet Grammy Awards.

Nominimet të cilat u bënë publike sot e pozicionojnë këngën e shkruar nga shqiptarja të nominuar në disa kategori, përfshirë edhe Record of the Year – Kënga më e mirë e vitit, dhe Best Pop Solo Performance – Performanca më e mirë solo në zhanrin pop.

Njomza pos këngëve të saja krijon edhe për këngëtarë tjerë, ndërsa është bashkëautore edhe në këngën “thank you, next” nga Ariana Grande.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve muzikore prestigjioze Grammy Awards 2020 do të mbahet me 26 janar 2020, e do të udhëhiqet nga ylli Alicia Keys. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme