займ на карту онлайн потребительский кредит

Këngëtarët me më shumë nominime dhe fitore në MTV EMA ndër vite (VIDEO)

12 Nëntor, 2017 - 9:06 pm

Eminem, këngëtari më i nominuar ndonjëherë në MTV EMA

Eminem ka gjithsej 36 nominime në ceremoninë MTV EMA – një prej ceremonive më të ndjekura në botë të muzikës aktuale në botë.

Nga këto nominime, ai ka fituar 15-të çmime MTV EMA, në vendin e dytë pas Justin Bieber i cili ka gjithsej 20-të çmime MTV EMA.

Beyonce është këngëtarja më e nominuar ndonjëherë në MTV EMA, me 32 nominime gjithsej, ndërsa 30-të nominime i ka Katy Perry dhe Rihanna.

Lady Gaga është këngëtarja femër që ka më së shumti MTV EMA, gjithsej dhjetë të tilla. Shakira ka gjithsej 13-të nominime, Adele i ka 10-të nominime, Taylor Swift 27-të nominime, ndërsa nga 22 nominime për çmimet MTV EMA i kanë Linkin Park dhe Coldplay. / KultPlus.com

Të ngjajshme