Këngëtari e dhuron rrogën e deputetit për Nexhmije Pagarushën

22 Gusht, 2018 - 5:33 pm

Ai është i njohur për një numër të madh të aksioneve humanitare anembanë trojeve shqiptare.

Si një shpirt filantropi, Labinot Tahiri nuk ka mundur të jetë indiferent rreth ngjarjes të fundit në qytetin e Suharekës.

Në fakt, në këtë të fundit pas reshjeve të mëdha atmosferike, shumë shtëpi janë shkatërruar dhe është bërë apel për ndihmë.

E këngëtari përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se do të ndajë rrogën e deputetit që e merr në Kuvendin e Kosovës që t’ua ndaj disa familjeve të Suharekës që e pësuan rëndë nga vërshimet në këtë zonë të Kosovës.

Por, me kaq nuk është ndalur pasi që rrogën e muajit të ardhshëm e ka ndarë për bilbilin e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarushën.

“Të dashur qytetarë, sot dua të u’a uroj festen e Kurban Bajramit, dua dhe njëkohësisht, të ju njoftojë juve dhe banorët e qytetit të Suharekës, se për ngjarjen që ndodhi ditë me parë për shkak gjendjes se shiut, i cili tani ua ka bërë të pa mundur qytetarëve, ose banorëve të disa zonave që mos ta kenë mundësinë që ta përdorin ujin e Pijshëm! Unë po pres qê nesër të dërgoj si donacion dy kamionë me ujë të pijshëm afro 50 paleta të mëdha! Arsyeja është që të gjithë nga pak të solidarizohemi për njeri tjetrin. Kjo është dhuratë nga rroga ime e Deputetit! Pra këtë muaj, dua të ia kushtoj Suharekës? Rrogën tjetër dua që t’ia dhuroj Bilbilit dhe ikonës Shqiptare, Znj. ‘Nexhmie Pagarushes”, ka shkruar Labi në llogarinë personale në Instagram.

Ndryshe, këngëtari është duke punuar në projekte të ndryshme muzikore që do t’i sjell gjatë këtij viti. /KultPlus.com
https://www.instagram.com/p/BmwRk0TBK0x/?taken-by=labinottahiriofficial

Të ngjajshme