Këpuca e dasmës së Princeshës Diana ka të fshehur një mesazh special për Princin Charles

2 Gusht, 2021 - 2:57 pm

Kur Princesha Diana u martua me Princin Charles në korrik të vitit 1981, dasma e tyre bëri bujë në gjithë botën.

Ndërsa martesa e tyre u zbulua më vonë, dasma mbretërore ishte ajo që u diskutua për vite me radhë dhe vazhdon të jetë një kujtim i rëndësishëm i ngulitur në mendjen e shumë njerëzve.

Trashëgimia e Dianës vazhdon të diskutohet edhe sot, shumë vite pas vdekjes së saj tragjike në një aksident automobilistik në Paris.

Së fundi është mësuar se këpucët që Diana mbante në ditën e dasmës, rreth 40 vjet më parë, kishin një mesazh të veçantë të fshehur, një mesazh të ëmbël që ishte një dëshmi e dashurisë që ajo kishte për Princin e Uellsit, transmeton KultPlus.

Sipas një raporti në revistën Toën & Country, nusja kishte lënë mesazhin special në pjesën e poshtme të takave të saj të bardha.

Sipas raportit, Princesha Diana kishte një “C D” të pikturuar në fund të këpucëve të saj të dasmës, inicialet për “Charles” dhe “Diana”.

Këpucët e saj të mëndafshta ishin të dizajnuara dhe të qëndisura me 542 xixa dhe 132 perla./Kultplus.com

Të fundit

Të ngjajshme