Kështu u dukën të famshmit që morën pjesë në ”Billboard Music Awards”

16 Maj, 2022 - 4:30 pm

Veshja për tapetin e kuq të ”Billboard Music Awards” kërkon njëfarë shkëlqimi.

Ngjyra është e theksuar; siluetat janë sensuale dhe jokonvencionale. Teatraliteti është një domosdoshmëri.

Megjithatë edhe në vitin 2022, tradita vazhdon. Këtë vit, grupi i të famshëmve favorizoi ngjyrën vjollcë, me Becky G, Florence Welch nga Florence and the Machine, Quincy dhe DJ Khaled, shkruan rtv21.

Dove Cameron, nga ana tjetër, zgjodhi një ngjyrë të kuqe.

Më poshtë, shihni gjithçka që kanë veshur yjet në tapetin e kuq të Billboard Music Awards 2022. / KultPlus.com

Kylie Jenner në Balmain dhe Travis Scott morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Megan Thee Stallion mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Doja Cat vesh Schiaparelli në Billboard Music Awards 2022.

Megan Fox në David Koma dhe Machine Gun Kelly morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Florence Welch vesh Gucci në Billboard Music Awards 2022.

Dove Cameron vesh Ashlyn në Billboard Music Awards 2022.

Kali Uchis vesh GCDS në Billboard Music Awards 2022.

Heidi Klum vesh Toni Maticevski në Billboard Music Awards 2022.

Chloe Bailey mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Becky G mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Teyana Taylor mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Liza Koshy vesh Area në Billboard Music Awards 2022.

Jack Harlow mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Luisana Lopilato dhe Michael Bublé morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Dixie D’Amelio vishet off-White në Billboard Music Awards 2022.

Drew MacFarlane, Dave Bayley, Joe Seward dhe Edmund Irwin-Singer i Glass Animals morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Quincy Brown mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Giveon mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Anitta vesh Fendace në Billboard Music Awards 2022.

Erin Lim mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

AleXa mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Mari Copeny e njohur si Little Miss Flint morii pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Mary J. Blige mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

D’Lila Combs, Chance Combs dhe Jessie Combs morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Pierson Wodzynski mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Lexi Rivera mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

JT dhe Yung Miami i City Girls morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Ashley Yi mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Elle King mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Chloe Wilde dhe Janette Ok morën pjesë në Billboard Music Awards 2022.

French Montana mori pjesë në Billboard Music Awards 2022.

Të ngjajshme