Kush do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion? (VIDEO)

4 Tetor, 2017 - 8:21 pm

Radio Televizioni Shqiptar sot ka hapur edhe zyrtarisht konkursin për këngët pjesëmarrëse në Festivalin e Fundvitit.

Nga ky festival, triumfuesi shkon edhe në Eurovizion, në një garë ku konkurrohet me rreth 40 shtete të tjera nga kontinenti.

Që prej vitit 2004, kur Shqipëria debutoi në këtë festival i cili pëlqehet aq sa edhe komentohet për qasjen e tij shpesh politike në votim, interesimi i këngëtarëve shqiptarë ka qenë i madh. Emra të ndryshëm kanë tentuar të ngjiten në skenë dhe të fitojnë këtë garë, por gjithmonë mbetet vetëm një fitues.

E pyetja kush do të mund të ishte një përfaqësim i denjë shqiptar në Eurovizion, kësisoj një rezultat më i mirë për shqiptarët në këtë festival, mbetet pa përgjigje deri në muajin dhjetor kur edhe mbahet festivali, shkruan KultPlus.

Megjithatë, ja disa prej emrave që do të mund të ngjiteshin në Eurovizion, për shqiptarët.

Të fundit

Të ngjajshme