Makijazhi i Emma Stone në Golden Globe fsheh një mesazh prapa vetes (FOTO)

9 Janar, 2018 - 12:20 pm

Për herë të parë në historinë 75-vjeçare, Golden Globe i solli yjet në veshje të zeza, në shenjë solidariteti dhe për të nderuar viktimat e abuzimit seksual në Hollivudit, ndërsa aktorja e njohur Emma Stone përkundër veshjes, kishte vendosur që edhe makijazhi i saj t’i dedikohej kësaj kauze, shkruan KultPlus.

Make up artistja e Emma Stone ka zbuluar kuptimin e fshehtë pas grimit të saj. Rachel Goodwin ka shpjeguar përmes një postimi në Instragram “Sonte, frymëzimi im i bukurisë erdhi nga ngjyrat simbolike të lëvizjes së grave për të votuar”, ka shkruar make up artistja.

“Doja të krijoj një make up që në njëfarë mënyre do të përmbante një mesazhi të fuqizimit dhe solidaritetit të femrave”, ka shkruar tutje ajo.

Goodwin gjithashtu ndau një thënie nga aktivistja e të drejtave të grave Emmeline Pethick-Lawrence duke shpjeguar skemën e ngjyrave të miratuara nga Bashkimi Social dhe Politik i Grave (WSPU) në vitin 1908: ‘E vjollca, siç e dinë të gjithë, është ngjyra mbretërore./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme