Me lot në sy, Will Smith kërkon falje: Shpresoj që Akademia të më ftojë përsëri (VIDEO)

28 Mars, 2022 - 7:14 pm

Will Smith pati një fjalim plot lot kur pranoi Oscar-in e tij të parë pas një sherri në skenë me Chris Rock.

Ylli 53-vjeçar fitoi “aktorin më të mirë” në ndarjen e 94-të vjetore të ‘Academy Awards’ të dielën, duke fituar një tjetër vlerësim për performancën e tij si Richard Williams.

Fitorja erdhi disa minuta pasi Smith goditi komedianin Rock në skenën e Oscars pasi Rock bëri një shaka me flokët e gruas së Smith, Jada Pinkett Smith. Pas komentit, Pinkett Smith rrotulloi sytë dhe Smith u ngjit në skenë dhe goditi Rock.

Në fjalimin e tij të pranimit, Smith tha mes lotësh: “Në këtë kohë të jetës sime, në këtë moment, unë jam i mbingarkuar nga ajo që Zoti po më thërret të bëj dhe të jem në këtë botë. … Unë jam duke u thirrur në jeta ime për të dashur njerëzit dhe për të mbrojtur njerëzit dhe për të qenë një lumë për njerëzit e mi”.

“Unë e di të bëjmë atë që bëjmë, duhet të jeni në gjendje të abuzoni; duhet të jeni në gjendje t’i bëni njerëzit të flasin të çmendur për ju. Në këtë biznes duhet të jeni në gjendje të keni njerëz që nuk ju respektojnë, dhe duhet të buzëqeshni dhe të pretendoni se kjo është në rregull.”

Ai e krahasoi veten me personazhin e tij të mbretit Richard, i cili ishte një “mbrojtës i ashpër i familjes së tij”.

Smith gjithashtu tregoi se Denzel Washington i tha atij disa minuta para fitores se “në momentet tuaja më të larta, ki kujdes sepse atëherë vjen djalli për ty”.

Smith më pas iu drejtua drejtpërdrejt incidentit, duke i kërkuar falje Akademisë dhe kolegëve të tij aktorë për incidentin.

“Dua t’i kërkoj falje Akademisë. Dua t’u kërkoj falje të gjithë kolegëve të mi të nominuar,” tha ai.

Smith më pas bëri shaka, “Arti imiton jetën: Unë dukem si babai i çmendur. Ashtu siç thanë për Richard Williams. Por dashuria do t’ju bëjë të bëni gjëra të çmendura.”

Ai më vonë shtoi, “Duke qenë në gjendje të dua dhe të kujdesem për nënën time dhe familjen time, gruan time … Faleminderit për këtë nder. Faleminderit për këtë moment … Shpresoj që Akademia të më fton përsëri.” / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme