Netta: Mendova se fitorja do ti takonte shqiptares Eleni Foureira

23 Maj, 2018 - 9:53 pm

Fituesja e Eurovizionit i dhuroi shtetit të saj fitoren pas 20 viteve, mirëpo në intervistën e saj të parë pas kthimit në vendlindje, Netta Barzilai është shprehur se nuk e kishte pritur fitoren.

Ajo këtë çmim kishte besuar që do e fitonte Eleni Foureira, përfaqësuese e Qipros.

Sipas saj zgjedhja e këngëtares shqiptare Eleni Foureira, nuk do e kishte befasuar duke aluduar se ajo do zgjidhej për shkak të pamjes së saj të jashtme.

“Fitorja nuk ka qenë asnjëherë në xhepin tim, nuk kam besuar që do të fitoj. Madje edhe në spektaklin “Ylli i ardhshëm”(festivali selektues i Izraelit për Eurovizion), dhe në çdo festival tjetër më është dashur çdo herë të luftoj me veten time, jo për çfarë mendojnë të tjerët për mua por se çfarë mendoj unë për veten time”, është shprehur ajo ndërsa tutje ka treguar se favorite ishte këngëtarja Eleni Foureira.

“Unë isha përgatitur për fitoren e Elenit, dhe kjo nuk do më shkatërronte sepse e gjithë jeta ime ka qenë e tillë…Unë nuk kam ditur diçka tjetër…Gjithë jetën time jam mposhtur për shkak të normave standarde. Kur vjen koha e përzgjedhjes çdo herë zgjedhen ato që të kënaqin sytë”, është shprehur ajo.

Së fundi mediat kanë vënë në pyetje edhe peshën e këngëtares e cila pastaj ishte shprehur se nëse do të mbante dietë, këtë do e bënte vetëm për veten e saj dhe për asgjë tjetër. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme