Një i vdekur në festivalin “Burning Man 2017”

4 Shtator, 2017 - 11:50 am

Aaron Mitchell, raportohet se ka vdekur gjatë një vrapimi drejt zjarrit në festivalin e artit dhe muzikës “Burning Man 2017”, në Nevada të Amerikës.

41-vjeçari vdiq dje edhe pse fillimisht u dërgua në qendrën spitalore të djegieve në Kolegjin Universitar Davis në Kaliforni. Kjo ngjarje po shënon ditën e saj të nëntë, megjithatë pjesa e zjarreve u anulua mbrëmë.

Aaron Mitchell ishte amerikan por që jetonte në Zvicër me gruan e tij.

Festivali “Burning Man” së pari ka filluar në vitin 1986 në San Francisko, por u kthye në Nevada në vitin 1990, transmeton koha.net./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme