‘Nuk betohem dot’ në kujtim të Adelajdës (VIDEO)

30 Tetor, 2017 - 2:27 pm

Gazetarja Adelajda Xhamani, u nda nga jeta ditën e diel të 29 tetorit nga një atak kardiak.

Adelajda apo Adela, siç e thërrisnin të gjithë u bë pjesë e edicionit të dytë të Big Brother Albania, aty ku nisi të ndryshohej rrënjësisht jeta e saj.

Në BB 2, Adela krijoi një lidhje dashurie me njërin ndër konkurrentët, Bjordin.

Adela dhe Bjordi, pasi që, përfunduan garën në BB Albania 2, bënë një këngë me të cilën morën pjesë në Kënga Magjike në vitin 2010-të. ‘Nuk betohem dot’, ishte një këngë mjaft e pëlqyer nga audienca shqiptare dhe ende vazhdon të dëgjohet.

KultPlus, po e sjellë sot këtë këngë duke e kujtuar Adelajdën, e cila ndërroi jetë dje në moshën 31 vjeçare dhe la në gjysmë ëndrrën e saj.

Ajo mbante aktualisht postin e kryeredaktores në një revistë, ndërsa ishte shpesh e ftuar në studiot televizive për të folur rreth botës së showbizit. Ndërsa ‘Shtëpia e Adelajdës’ ishte emisioni i saj i cili pritej të fillonte më 15 nëntor./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme