займ на карту онлайн потребительский кредит

Pas 16 vitesh, Besnik Qaka sjellë versionin akustik të këngës “Ushtari i rrugës” (VIDEO)

14 Nëntor, 2018 - 5:07 pm

Ritmi i rrugës dikur ishin një grup shumë i pëlqyer në trevat shqiptare, të cilët sillnin këngë që pëlqeheshin në masë të madhe.

“Ushtari i rrugës” ishte një hit i padiskutueshëm, një këngë e cila ishte pëlqyer tej mase në atë kohë, e ndërsa vazhdon të pëlqehet edhe sot.

Pas gjashtëmbëdhjetë vitesh, një nga vokalistët e grupit “Ritmi i rrugës”, tani vokalist i “NRG Band”, Besnik Qaka, ka vendosur të sjellë një version të shkurtër akustik të kësaj kënge.

Ai ka publikuar në rrjetin social Instagram një video, ku shfaqet në piano, ndërsa interpreton këngën e dikurshme.
“Para 16 vitesh, e vjetër por e artë”, ka shkruar Qaka në mbishkrimin e videos.

Ndërkohë, pëlqimet dhe komentet e shumta nga fansat nuk kanë munguar, duke e komplimentuar artistin për këngët e dikurshme. /KultPlus.com
https://www.instagram.com/p/BqKCiO9FDEC/

Të ngjajshme