Pas humbjes në gjyq me Johnny Depp – Amber Heard thyen heshtjen

13 Qershor, 2022 - 3:29 pm

Aktorja e njohur, Amber Heard ka folur për herë të parë në intervistë që nga vendimi në gjyqin e saj për shpifje, duke zbuluar se ajo nuk “fajëson” jurinë për mbështetjen e ish-bashkëshortit të saj Johnny Depp dhe për mbulimin e mediave sociale që rrethojnë çështjen.

Një vrojtim i intervistës së Heard me Savannah Guthrie u transmetua në emisionin “TODAY” të NBC të hënën (13 qershor)

Duke folur për vendimin e jurisë, Heard tha: “Unë nuk i fajësoj ata”.

“Unë në fakt e kuptoj. Ai është një personazh i dashur dhe njerëzit mendojnë se e njohin. Ai është një aktor fantastik”, tha ajo për Depp, shkruan NBC News.

Heard e quajti furinë e mediave sociale për rastin e saj “të padrejtë” pasi shumë postime në TikTok dhe Twitter dukej se favorizonin Depp gjatë gjyqit gjashtë-javor.

Hashtagu i TikTok “Drejtësia për Amber Heard” mori 27 milionë shikime, ndërsa një për Depp arriti në 20 miliardë shikime.

“Nuk më intereson se çfarë mendon dikush për mua ose çfarë gjykimesh doni të bëni për atë që ndodhi në privatësinë e shtëpisë sime, në martesën time, pas dyerve të mbyllura. Unë nuk supozoj se një person mesatar duhet t’i dijë ato gjëra. Dhe kështu nuk e marr personalisht”, tha ajo.

“Por edhe dikush që është i sigurt se unë e meritoj gjithë këtë urrejtje dhe vitriol, edhe nëse mendon se po gënjej, prapë nuk mund të më shikosh në sy dhe të më thuash që mendon se në mediat sociale ka pasur një përfaqësim i drejtë”. Nuk mund të më thuash se mendon se kjo ka qenë e drejtë”, tha tutje aktorja.

Depp, i cili nuk ishte në gjykatë për vendimin për shkak të një angazhimi të planifikuar më parë, paditi për 50 milionë dollarë dëmshpërblim për një ese të autorizuar të vitit 2018 nga Heard në The Washington Post, në të cilën ajo tha se ishte bërë një “figurë publike që përfaqësonte abuzimi në familje”.

Edhe pse eseja nuk e përmendi kurrë Depp me emër, avokatët e tij thanë se i referohej indirekt akuzave që ajo bëri kundër tij gjatë divorcit të tyre në vitin 2016.

Heard e kundërshtoi Deppin për 100 milionë dollarë, një pretendim i përqendruar rreth tre deklaratave të bëra nga ish-avokati i Depp, Adam Waldman në vitin 2020 për Daily Mail, në të cilat ai i përshkroi akuzat e Heard për abuzim si një “mashtrim”.

Për gjashtë javë, një juri e Virxhinias – dhe publiku që e vëzhgonte nga afër – mësuan për jetën private të Heard dhe Depp dhe se si martesa e tyre u bë e ashpër.

Më 1 qershor, juria vendosi se Heard kishte shpifur për Depp dhe dëmtoi karrierën e tij me pretendimet e saj për abuzim në familje, duke i dhënë Depp 15 milionë dollarë dëmshpërblim. Shuma prej 5 milionë dollarësh dëmshpërblim u reduktua në 350,000 dollarë, që është kufiri ligjor ose kufiri ligjor i shtetit, duke e bërë dëmin total të tij në 10.4 milionë dollarë.


Avokati i Heard, Elaine Bredehoft, tha më parë për “TODAY” se Heard synon të apelojë dhe nuk mund të paguajë vendimin prej 10.4 milionë dollarësh për këtë çështje./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme