Reperi kosovar në intervistë për MTV flet për shqiptarët: Kemi ardhur nga asgjë, duam të marrim gjithçka

20 Shtator, 2018 - 6:45 pm

Artistët me origjinë shqiptare pa dyshim se po na përfaqësojnë më së miri nëpër botë.

E këtë herë gazetari shumë i njohur botëror, Sway ka pasur të ftuar reperin Gashi në emisionin e tij shumë të shikuar në MTV, TRL.

Sway e ka pyetur Gashin për shqiptarët dhe çfarë po ndodh që artistët që po vijnë nga trojet shqiptare po kanë kaq shumë sukses.

Shumë i emocionuar, Gashi ka folur me dashuri, duke shpjeguar në formë interesante.

“Po, po jemi bërë si Avengers. Jam shumë krenarë që të gjithë jemi duke bërë kaq mirë. E di, ne kemi ardhur nga asgjë dhe duam të marrim gjithçka. Secili kemi historitë tona familjare e kemi sakrifikuar shumë”, u shpreh Gashi.

Gjatë intervistës janë përmendur edhe artistët e tjerë që po ecin shumë mirë në skenën ndërkombëtare të muzikës, përfshirë Dua Lipa, Bebe Rexha, Action Bronson e sigurisht edhe Rita Ora.

Gashi ka pasur sukses të madh së fundmi me projektin “Creep on Me”. Bashkëpunimi me French Montanan u bë hit për një kohë të shkurtër. / KultPlus.com

View this post on Instagram

MTV

A post shared by GASHi (@gashi) on

Të fundit

Të ngjajshme