Gjermania mori zero pikë në Izrael, nga votimi i publikut në “Eurovision 2019”

19 Maj, 2019 - 5:10 pm

“Gjermania, më vjen keq: zero pikë”, ishte fraza e thënë mbrëmë (e shtunë) nga prezantuesja bukuroshe izraelite e “Eurovision”-it, Bar Refaeli, gjatë kumtimit të rezultateve nga votat e publikut.

Në festivalin i cili sivjet u mbajt në Tel Aviv të Izraelit, Gjermania konkurroi në finale e katërta, përfaqësuar nga grupi Sisters që performuan këngën e tyre me po të njëjtin titull, “Sister”.

Por mesa duket rezultati ishte tejet zhgënjyes për gjermanët, pasi ata arritën të marrin vetëm 32 pikë nga juria profesionale, dhe asnjë pikë nga votat e publikut.

Si rrjedhojë, Gjermania përfundoi e ranguar në vendin e 24-të nga plot 26 shtete sa ishin gjithsej në natën finale./telgrafi/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme