Reperi Ty vdes si pasojë e koronavirusit

8 Maj, 2020 - 11:48 am

Këngëtari i njohur i muzikës rap, Ty, ka vdekur si pasojë e koronavirusit, ka njoftuar BBC-ja të premten.

47-vjeçari, emri i vërtetë i të cilit është Benedict Chijioke, ishte prekur nga COVID-19 kohë më parë dhe ishte vendosur në komë artificiale për të ndihmuar trupin e tij të merrte mjekimin e duhur, në një klinikë në Londër.

Pasi doli nga terapia intensive u vlerësua se gjendja shëndetësore e këngëtarit Ty, u përmirësua, por të enjten mbrëma, stafi i tij njoftoi se vdiq.

Këngëtari me origjinë nigeriane, me emrin Benedict Chijioke, më 2004 ishte nominuar për çmimin “Mercury” me albumin e tij “Upwards”, së bashku me Amy Winehouse, The Street dhe Franz Ferdinand. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme