Bleona Qereti elegante në ceremoninë e ndarjes së Oscarëve

25 Shkurt, 2019 - 11:20 am

 

Mbrëmë u zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve të Akademisë Amerikane të Shkencës dhe Filmit.

Pos shumë personaliteteve të huaja si dhe protagonistët fitues të çmimeve të ndryshme, në këtë ngjarje madhore filmike kishte edhe yje shqiptare.

Bleona Qereti ishte prezente në Dolby Theatre të Los Angelesit, ku u zhvilluar edicioni i 91-të i ndarjes së Oscarëve për aktor, filmbërërs dhe filmat.

Bukuroshja shqiptare ka publikuar disa fotografi në llogarinë personale në Instagram teksa shihet tejet tërheqëse.

Ajo kishte të veshur një fustan paska të tejdukshëm dhe ekspozonte këmbët në ndejën e fondacionit të Elton Johnit.

“Oscars 2019. Elton John Aids Foundation”, ka shkruar krahas imazhit të sjell në rrjetet sociale Bleona.Të gjithë fituesit në ceremoninë ‘Oscars 2019’

Ndryshe, aktori më i mirë në rolin kryesor u shpall Rami Malek në saje të paraqitjes në filmin “Bohemian Rhapsody” ndërsa Oscari për filmin më të mirë shkoi tek “Green Book”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme