Rita Ora: Krejt çka gjyshi im dëshironte në jetë ishte të realizonte filma

4 Korrik, 2017 - 6:37 pm

Rita ka zbuluar se ajo po shkruan, do të jetë regjisore dhe do ta këndojë këngën zanore të një filmi që është produkt i saji.

MTV Asks, një emision i njohur nga MTV, ka zbuluar se Rita Ora është duke punuar në një film i cili do të mbajë vulën e saj.
Rita ka zbuluar se ajo po shkruan, do të jetë regjisore dhe do ta këndojë këngën zanore të një filmi që është produkt i saji.
“Dua të bëj një film. Kam punuar në të në mënyrë shumë sekrete. Është ende shumë herët të flasim për këtë punë por prej kohësh kam ëndërruar të punoj në një film” tregon Rita Ora.
Gjyshi i Ritës, Besim Sahatçiu, ishte një filmbërës i njohur në Kosovë dhe duket se Rita dëshiron që ta vazhdojë këtë rrugë, si për fillim, shkruan KultPlus.
“Gjyshi im ka qenë i mrekullueshëm. Para se të vdiste më ka treguar se gjithçka që ai ka dashur në jetë kanë qenë filmat. Prandaj e di se po më shikon dhe jam e lumtur” ka treguar Rita në këtë intervistë për MTV Asks Rita Ora. / KultPlus.com

Të ngjajshme