Rita Ora ngushëllon për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II

8 Shtator, 2022 - 11:49 pm

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka shprehur keqardhje për vdekjen e Mbretëreshës britanike, Elizabeth II.

Ajo nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram thotë se mbretëresha Elizabeth, ishte frymëzim për të gjithë.

Mendoj se nuk jam e vetmja me një ndjenjë të madhe humbjeje dhe trishtimi sonte. Mbretëresha ishte një grua e jashtëzakonshme që i dha gjithë jetën vendit të saj. Ajo mbretëroi me një hir, elegancë dhe nder të tillë. Një frymëzim i vërtetë për të gjithë ne. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjen mbretërore në këtë kohë të vështirë dhe të trishtuar. U prehtë në paqe”. / KultPlus.com

Të ngjajshme