Rita Ora shpreson se në verë do e publikoi albumin e saj të tretë

23 Shkurt, 2021 - 11:18 pm

Rita Ora është duke punuar për albumin e saj të tretë, të cilin shpreson që do të arrij ta lansoj në treg, verën e këtij viti, transmeton KultPlus.

Artistja e njohur me famë botërore ka treguar për publikun se kohët e fundit ka qenë duke shkruar projekte të reja e cila tha se janë tekste që kanë të bëjnë më shumë me anën e saj emocionale.

“Unë jam duke bërë shumë shkrime këngësh. Padyshim që jam duke u përshtatur më shumë me anën time të prekshme. Do të ketë shumë më shumë emocione me këtë rekord. Ky vit ka qenë një përvojë e tillë transformuese për të gjithë ne që të jesh transparent është vërtet ajo që na duhet. Me këtë album të ri, unë do të thellohem shumë”, ka thënë Rita.

Tutje shton: “Unë kam plane që ky album i tretë të jetë diçka që unë kurrë nuk e kam bërë më parë dhe unë me të vërtetë dua të eksperimentoj dhe të vij ballë për ballë me një sfidë. Pra, ka tekst shkrues me të cilët nuk kam punuar kurrë më parë dhe instrumente të drejtpërdrejta”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme