Rita Ora sjellë albumin e ri, të dytin sivjet

24 Gusht, 2018 - 5:33 pm

Rita Ora do të publikojë albumin e saj të dytë këtë vit. Këngëtarja me origjinë shqiptare i ka dhënë fund pritjes së gjatë prej 6 vitesh.

27-vjeçarja nxori albumin e saj të parë ‘Ora’ në vitin 2012. Por mosmarrëveshjet e Rita Orës me kompaninë Roc Nation, bënë që ajo të mos ishte shumë e pranishme në tregun muzikor.

LONDON, ENGLAND – FEBRUARY 21: *** EDITORIAL USE ONLY IN RELATION TO THE BRIT AWARDS 2018 *** Rita Ora attends The BRIT Awards 2018 held at The O2 Arena on February 21, 2018 in London, England. (Photo by Mike Marsland/Mike Marsland/WireImage)

“Patjetër që do të dalë këtë vit”, tha Rita për The Sun, transmeton atsh. Albumi do të lansohet në vjeshtë.

“Nëntori është muaji kur do ta publikoj pasi është muaji i ditëlindjes sime”, është shprehur këngëtarja.

Këngët e saj të fundit “Your Song”, “Anywhere”, “Lonely Together”, “For You” dhe “Girls” kanë arritur sukses të madh në tregun muzikor./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme