Rita Ora sot feston datëlindjen (FOTO/VIDEO)

26 Nëntor, 2017 - 3:05 pm

Këngëtarja shqiptare më fama botërore Rita Ora, sot feston datëlindjen, shkruan KultPlus.

Krijuesja e hitit “Anywhere”, këngën kjo e publikuar së fundmi nga Rita, sot mbush 27 vite.

Rita lindi më 26 nëntor 1990-të, në Prishtinë.

Ajo së fundmi udhëhoqi ceremoninë glamuroze të çmimeve MTV EMAs, ku edhe interpretoi këngën e saj të re, ndërsa mahniti të pranishmit dhe publikun me pamjen e saj përrallore.


Tashmë Rita Ora, është në përfundim të albumit të saj të dytë i cili pritet të dalë së shpejti.

Ndërkohë për datëlindjen e Ritës, sot janë përkujdesur edhe fansat e saj, të cilët i kanë dërguar urime pafund, e poashtu kanë realizuar edhe disa video interesante. Prishtinasen me famë botërore e kanë gëzuar pa masë këto urime dhe këto dhurata, të cilat i ka ndarë edhe nëpërmjet rrjetit social Instagram. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme