Vjosa Osmani dhe Capital T diskutojnë ngecjet e industrisë muzikore në një lidhje ‘live’

31 Janar, 2021 - 11:14 am

Vjosa Osmani dhe Capital T kanë diskutuar për industrinë muzikore në Instagram Live.

Vjosa Osmani tash e disa javë me radhë është duke realizuar intervista në mënyrë virtuale me personazhe të njohur.

Dje ishte i ftuar rep-artisti i njohur, Capital T, në një lidhje ‘live’ në rrjetin social Instagram.

Reperi dhe Vjosa diskutuan për problemet që shkaktoi pandemia COVID-19, gjatë bisedës ata prekën edhe disa nga ngecjet që industria muzikore ka si përgjithësi.

Capital T bëri kërkesën qe për shkak të kapacitetit të vogël që kanë lokalet e natës, sallat sportive të kthehen në vende ku mund të performohet.

Reperi i njohur filloi duke thënë, “Normalisht janë disa pika që mund të bëhen më mirë, sikur sallat sportive të rinovohen dhe të menaxhohen mirë, që artistët të kenë vend që të performojnë”,u shpreh Capital T.

https://www.instagram.com/tv/CKrvI4wl_A8/embed/captioned/?cr=1&v=13&wp=540&rd=https%3A%2F%2Flajmi.net&rp=%2Fvjosa-osmani-dhe-capital-t-diskutojne-ngecjet-e-industrise-muzikore-ne-nje-lidhje-live%2F%3Ffbclid%3DIwAR05FYhB_zr8wx8ORaE1aXf0ocjBQ4mCp_DcudiFt7rEO–I1iirH-cgacM#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A2112.439999822527%2C%22ls%22%3A1127.7949998620898%2C%22le%22%3A1329.7299998812377%7D

Reperi gjithashtu nuk la pa përmendur Ligjin për Pirateri dhe këngët të cilat lëshohen në televizione pa marrë miratimin e artistit.

“Të tjera probleme janë sikur Ligji për Pirateri, televizionet që nuk paguajnë për këngë që lëshohen. Por, një shtëpi e madhe diskografike do të kishte qenë mirë të jetë në Kosovë”, përfundoi reperi./Lajmi.net/ KultPlus.com

Të ngjajshme