‘Vogue’ për Dua Lipën: Vajza e ëndrrave të botës tjetër (FOTO)

15 Mars, 2021 - 10:28 am

Ceremonia e çmimeve “Grammy” ka lënë gojëhapur të gjithë ata që e ndoqën këtë shfaqje. Përveç çmimeve, performavcave të mahnitshme, veshjet e këtij viti ishte një tjetër element që ranë në sy e madje u cilësuan si “veshje të egra”, shkruan KultPlus.

Ndërsa ne e kemi vëmendjen kryesore të artistja shqiptare, Dua Lipa e cila duket që mori vëmendjen më të madhe gjatë kësaj ceremonie. Shkëlqimi i saj nuk ka ikur pa vëmendjen e mediave më prestigjioze botërore, madje Vogue e liston ndër dukjet më të mira të kësaj ceremonie.

Si një vajzë e miratuar nga Donatella, Versace, Dua Lipa është mësuar të veshë fustane të ngathët të markës italiane, por me një fustan rozë të zbukuruar me kristale, ajo ishte vajza e ëndrrave të botës tjetër.

Kësaj radhe qilimi i kuq përkonte me shprehje të guximshme të personalitetit.

Në ceremoninë e vitit 2021, gjendja shpirtërore ishte e parespektueshme dhe e guximshme.

DaBaby u paraqit me një kostum të shkëlqyeshëm Dolce dhe Gabbana, të shoqëruar me rroba kadifeje, një kapele të gjelbër dhe të kuqe dhe shumë aksesorë. Ndërkohë, stilistët dhe mikpritësi i tapetit të kuq Brad Goreski u dha shikuesve një mësim në bllokimin e ngjyrave, duke bashkuar një këmishë rozë të ndritshme me një kostum të kuq, të gjitha nga Versace, me këpucë Louboutin dhe aksesorë Levian.

Doja Cat mishëronte gjithçka që është moda Grammys – sipas Goreski – me një fustan të thellë Roberto Cavalli me pupla jeshile neon dhe kthetra macesh në mëngë.

Për më tepër po ju sjellim fotografitë e yjeve që Vogue i ka vlerësuar për dukjen më të mirë në Grammy 2021. / Vogue / KultPlus.com

Të ngjajshme