Filmi i quajtur ‘100 vjet’ është planifikuar të lansohet në vitin 2115

I quajtur ndryshe “Filmi që nuk do ta shihni kurrë”, 100 Years, është një film i ardhshëm eksperimental fantashkencë i shkruar nga John Malkovich dhe me regji nga Robert Rodriguez, përcjell KultPlus.

Siç shkruan faqja e njohur për filma, IMDB, përmbajtja e këtij filmi është aktualisht një sekret, që do të zbulohet vetëm kur titulli të dalë në 2115.

Krijuesit e filmit publikuan tre pjesë që do të shfaqen në këtë film të cilat përfshin tre të ardhme të ndryshme.

Një version jashtëzakonisht të teknologjisë së lartë, një version dystopian gjysmë të rrënuar të qytetërimit dhe një të ardhme retro, se si ishte imagjinuar në versionin e viteve ’40 dhe ’50.

Aktorët kryesorë të këtij filmi janë John Malkovich, Marko Zarro dhe Shuya Chang. /KultPlus.com