Pamje spektakolare/ Njihuni me kroçieren më të shtrenjtë në botë që eksploron 40 vende, suita kushton 1.3 mln paund (Fotot)

Shumë prej nesh ëndërrojnë të udhëtojnë nëpër botë në një lundrim luksoz, por disa udhëtarë me fat kjo fantazi mund të bëhet realitet… për sa kohë që ata kanë buxhetin.

Regent Seven Seas Cruises u ofron pushuesve të pasur mundësinë për të lundruar me anijen më të shtrenjtë të lundrimit në botë.

Kroçiera gjigante World of Splendor 2027 lundron nëpër 71 porte nga Miami, me suitën e nivelit të lartë, e cila kushton 1.3 milion paund.

Brenda, të ftuarit e Regent Suite do të kenë akses për një shërbëtor të dedikuar, pije dhe ushqim pa limit në bar e restorant, dhe një shofer në çdo port, përveç një dhome luksoze të zbukuruar me Picassos origjinale dhe piano unike, ndërsa ata udhëtojnë 35,668 milje nëpër tre oqeane, duke eksploruar 40 vende në gjashtë kontinente.

Por kjo nuk është e gjitha… udhëtarëve do t’u ofrohet gjithashtu akses në një sauna personale, dhomë me avull dhe xhakuzi përpara se të eksplorojnë përzgjedhjen e pafundme të tualetit luksoz.

Mysafirët në dhomën gjigante prej 4443 metrash katrorë mund të shtojnë një zgjedhje të Guerlain, Acqua di Parma dhe L’Occitane në rutinat e tyre të kujdesit të lëkurës, me sapunë aromatikë jasemini dhe bergamot në vaskë./topchanel/KultPlus.com