“50 vjet shoqe”, Alida Hisku publikon fotografinë e rrallë me Liljana Kondakçi dhe Ema Qazimin (FOTO)

Ato janë tre nga zërat më të bukur të muzikës shqiptare. Janë tre figura shumë të dashura për publikun shqiptar, të cilat në çdo shfaqje publike kanë padyshim vëmendjen maksimale.

Janë artiste të rralla, me një zë brilant dhe mund të themi pa u menduar dy herë se janë të papërsëritshme. E kemi fjalën për këngëtaret e njohura Alida Hiskun, Liljana Kondakiun dhe Ema Qazimin.

Së fundmi Alida Hisku, e cila prej vitesh jeton në Gjermani, është kthyer pas në kohë dhe ka publikuar një fotografi të para shumë viteve në rrjetin e saj social Instagram.

“50 vjet shoqe”, ka shkruar ajo përkrah postimit ku shihet me dy miket e saj Liljana Kondakiun dhe Ema Qazimin.

Epo ku ka më bukur se kur mes artisteve ka miqësi të vërtetë, e cila i ka rezistuar kohërave. / KultPlus.com