Nga burgu në America’s Got talent, historia inspiruese e Archit që kaloi 36 vjet në burg (VIDEO)

Archie Williams në audicion të ‘America’s Got Talent’, vetëm një vit pas lirimit nga burgu, arriti të emocionojë dhe inspirojë të gjithë, shkruan KultPlus.

Archie kaloi pothuajse 27 vjet në burg të Luizianas, për një krim që nuk e kishte kryer. Ishte dënuar mbi akuzën e dhunimin seksual.

Archie mahniti të gjithë me talentin e tij, ku ndër të tjerash tregoi se ka pasur raste kur nga burgu ka ndjekur emisionet e America’s Got Talent. ‘Kam ëndërruar gjithmonë të jem në këtë skenë, dhe ja ku jam tani’, shprehet ai.

Më poshtë keni videon e plotë, e cila sa inspiruese është aq edhe e dhimbshme. Archie, njeriu që na tregon se ka gjithmonë shpresë që e vërteta të dalë në pah. / KultPlus.com