Vdes analisti politik, Ramush Tahiri

Ka vdekur analisti e politologu kosovar, Ramush Tahiri.

Pas vetës ka lënë gruan, profesoreshën universitare, Lindita Tahiri dhe dy djemtë.

Ai ka qenë këshilltar politik i presidentes së vendit, Atifetje Jahjaga.

Ai ashtu ka qenë edhe këshilltari Nexhat Dacit, kryeparlamentarit të parë të Kosovës.

Mësohet se nesër do të mbahet mbledhje komomerative për nder të tij./KultPlus.com