Argjentina Ramosaj sjell këngën e re “Who Am I”

Këngëtarja Argjentina Ramosaj e ka publikuar projektin e tretë muzikor për vitin 2020. Derisa dy këngët e para ishin bashkëpunime, kësaj radhe ylli i njohur i muzikës në vend ka vendosur ta sjell një projekt solo, me titull “Who Am I”.

Kënga vjen në gjuhën angleze, pa videoklip dhe me një interpretim të ndjeshëm të Argjentinës, që e vë në fokus vokalin e saj unik.

Lajmin për lansimin e saj, Ramosaj e ka bërë të ditur edhe përmes një postimi në rrjetin social Instagram, duke mos ndarë më shumë detaje rreth këngës.

“Who Am I” është një projekt krejtësisht ndryshe nga këngët e kaluara të Argjentinës, transmeton Koha.

Megjithëse ajo edhe më herët ka sjell balada të dashurisë të cilat përçojnë emocion te publiku, kjo këngë e përmban një tekst pak më kuptimplotë dhe personal, si dhe është bërë e ditur se ajo do të jetë kolonë zanore e filmit fantastiko-shkencor më titull, “River”, nga regjisorja Emilye Skye.

Sidoqoftë, fansat e Argjentinës duket se janë të kënaqur për faktin se këngëtarja e tyre e preferuar po vazhdon të jetë aktive në muzikë, duke realizuar këngë të ndryshme./ KultPlus.com