Vdes Arte Johnson (VIDEO)

Arte Johnson ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare.

Aktori që fitoi Emmy, vdiq sot në spital Cedars-Sinai në Los Angeles, transmeton Klan Kosova.

Ai ishte duke luftuar me kancerin e fshikëzës dhe atë të prostatës për disa vite.

Johnson ka punuar në shuma filma dhe televizione, dhe fitoi Emmy për punën e tij në “Rowan & Martin’s Laugh-In”.