Vdiq këngëtari i famshëm B.J. Thomas

Këngëtari i famshëm B.J. Thomas, fitues i çmimit Grammy, ka vdekur në moshën 78-vjeçare, raporton agjencia AP, përcjell KultPlus.

Thomas ishte bërë i njohur me këngët si “I Just Can’t Help Believing”, “Raindrops Keep Fallin’ On My Head” dhe “Hooked on a Feeling”.

Thomas, në mars kishte njoftuar se është diagnostikuar me kancer të mushkërive. Ai vdiq në shtëpinë e tij në Arlington, Teksas nga komplikimet e sëmundjes, ka njoftuar publicisti i tij Jeremy Westby. / KultPlus.com