Seriali i ri televiziv ‘Bad sisters’ tregon një histori të errët përmes komedisë

Aktorja, komedianja dhe regjisorja Sharon Horgan thotë se thrilleri i saj i ri i komedisë së errët “Bad Sisters” është një festë e lidhjeve familjare, transmeton KultPlus.

I vendosur në Irlandë, seriali me 10 episode përqendrohet rreth motrave Garvey, një pesëshe të lidhur ngushtë që humbën prindërit e tyre në moshë të re.

Kur burri i njërës prej motrave vdes papritmas, siguruesit vunë në sy të pestë, duke zbuluar se secila prej tyre kishte arsye të dëshironte të vriste John Paulin e pamëshirshëm dhe shtrëngues, të luajtur nga Claes Bang.

Seriali u përshtat nga emisioni televiziv belg “Clan” nga Horgan, i cili gjithashtu luan si një nga motrat përkrah Anne-Marie Duff, Eva Birthistle, Sarah Greene dhe Eve Hewson.

“Bëhet fjalë për katër motra që përpiqen të shpëtojnë motrën e tyre të pestë nga një marrëdhënie monstruoze. Shumë gjëra qesharake ndodhin pas kësaj, por në të vërtetë ka të bëjë me dashurinë dhe familjen,” tha Horgan, një nga pesë vëllezërit e motrat, për Reuters në prag të debutimi i shfaqjes.

Brian Gleeson dhe Daryl McCormack luajnë agjentët e sigurimeve dhe gjysmë vëllezërit Thomas dhe Matt Claffin, të cilët kanë motivet e tyre për të gërmuar më thellë në vdekjen e John Pau./ KultPlus.com