“Killing Eve” triumfon në Bafta TV Awards

Disa nga çmimet në Bafta “Killing Eve” është fituesi i Bafta për këtë vit, duke fituar tri çmime, përfshirë edhe çmimin e aktores më të mirë për Jodie Comer dhe seritë më të mira të llojit dramë.

“I’m A Celebrity… Get Me Out Of Here” dhe “Britain’s Got Talent”, po ashtu kanë fituar çmime. Aktori Benedict Cumberbatch po ashtu ka marrë çmim për rolin e tij në shou-in televiziv, Patrick Melrose.

Kjo ceremoni është mbajtur në Royal Festival Hall në Londër./ KultPlus.com