Vogëlushja që dhuroi gërshetin për femrat e prekura me kancer

Një vogëlushe simpatike ka vendosur që të dhurojë një gjë shumë speciale për femrat që vuajnë me kancer, shkruan KultPlus

Ajo po e ndan me ta gërshetin e saj të cilin e ka rritur ndër vite.

“Kjo është Bora Limani. Me vite të tëra iu deshën që t’i rriste flokët e saj të bukura, por ajo shkurtoi gërshetin e saj madje duke buzëqeshur.

Vogëlushja me sy ngjyrë qielli vendosi që të dhuroi diçka nga vetja për femrat e prekura me kancer.

Një krijesë kaq e vogël, me një mesazh kaq të fuqishëm. E paç jetën e bardhë, njësoj si edhe emri që mbanë”, ka shkruar në Facebook Blerina Racaj. / KultPlus.com

Stacioneve të dashurisë

Poezi nga Blerina Racaj

Tek po të mendoja
Mu kujtua Llora 
Dhe rruga e Kadaresë për ta takuar
Ajo dashuri e marrë
Dhe ndjenjat që kurrë s’u shuan.

Kujtova stacionet e aeroportet
Si e çmendur duke vrapuar
Për të zënë trenin e fundit
Në at vend të huaj për mua!

Shi binte atë ditë
E lagur dridhesha si para vdekjes
Jo nga të ftohtit
Por nga ndjenjat që më kishin kapluar!

Zemra kur të pashë 
Nga vendi seç me dilte
Mendoja se po jetoja në ëndërr
Se marrëzia për ty më kish pushtuar!

Erdhi shpejtë orë e ndarjes
Si çast i mortjes m’u duk
S’ndjeva gjë veç heshtjes
Një lot i nxehtë më ra mbi buzë!/KultPlus.com