Bon Jovi paralajmëron turne të madh

Rok bendi i famshëm amerikan, Bon Jovi, ka zbuluar detajet për turnen e madh që do ta mbajë vitin e ardhshëm në stadiumet e Britanisë së Madhe – duke përfshirë shfaqjet në stadiumin Wembley të Londrës dhe Anfield të Liverpoolit.

Bon Jovi do të mbajë shfaqje në Anfield më 19 qershor, ndërsa në Wembley më 21 qershor, transmeton Koha.net. Turneu, ndalesën e fundit do ta bëjë në Coventry’s Ricoh Arena më 23 qershor.

Biletat do të fillojnë të shiten më 2 nëntor dhe mund t’i blini këtu.

Duke zbuluar detajet e turneut, i pari i bendit Jon Bon Jovi ka thënë: “Ato shfaqjet e mëdha, qindra mijëra njerëz të gjithë së bashku sikur një, këtë e bëjmë ne”.

“Jemi shumë të entuziazmuar se do të jemi bendi i parë që do të performojmë në stadiumin e ri – Wembley”, ka thënë këngëtari./ KultPlus.com