Vdiq piktori Bujar Lahu

Ka vdekur piktori i njohur, Bujar Lahu, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja në detyrë për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi.

Dumoshi ka theksuar se krijimtaria e Lahut do të mbetet frymëzim për gjeneratat.

KultPlus ua sjell të plotë reagimin e Dumoshit:

Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit, prof. Bujar Lahu.Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.I shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë bashkëpunëtorëve të tij! / KultPlus.com