Vdes Bujar Paloja, këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore

Mbrëmë ka vdekur një nga këngëtarët më të njohur të muzikës popullore, Bujar Paloja.

Bëhet e ditur se Paloja ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare.

Ai u bë i njohur gjatë viteve të 1980’ta dhe të 1990’ta për kultivimin e muzikës së mirëfilltë shqiptare, duke i respektuar me besnikëri vlerat e dëshmuara artistike. / KultPlus.com