Cara Mund nga Dakota zgjidhet Miss Amerika 2018

23 vjeçja nga Dakota Cara Mund, kurorëzohet për herë të parë në histori Miss Amerika. Ajo u zgjodh Miss Amerika nga 51 femrat më të bukura në gjithë vendin.

Dakota kurrë nuk kishte pasur një fituese si Miss Amerika, ndërkaq mbrëmë pas katër netësh konkurrencë, Cara mori çmimin e parë, shkruan People.

Ato u vlerësuan nga sfilatat e tyre, nga veshja, stërvitjet, stilin e jetesës, talentin dhe kategoritë e intervistimit./ KultPlus.com