Një film për kaubosjat me aktorin që ka alergji nga kuajt

“Concrete Cowboy”, me protagonist kryesor aktorin Idris Elba është filmi që i dedikohet jetës reale të kaubojsave në Filadelfia.

Por duket se ka vetëm një problem në realizimin e tij, Elba është alergjik nga kuajt.

“Është e vërtetë. Jam alergjik por është shumë bukur. Nuk doja të tregoja në të vërtetë historinë e kaubojsave por më duhet të bëj rrugëtimin tim.”, deklaroi ai.

Me një sërë rolesh dhe çmimesh prestigjioze, Elba është një nga aktorët më të njohur në Hollywood, megjithatë ky rol shënon një rikthim të tij në ekran./a2/ KultPlus.com