Promovohet nesër libri “Containporary”, kuruar nga Maksut Vezgishi

Libri Pavilion of the Republic of Kosovo “Containporary”, kuruar nga Maksut Vezgishi do të promovohet nesër në Galerinë Kombëtare të Kosovës, njofton KultPlus.

Libri është përmbledhje e shkrimeve të ekipit dhe autorëve bashkëpunëtorë nga përfaqësimi i Kosovës në Ekspozitën e 17-të Ndërkombëtare të  Arkitekturës, në Bienalen e Venedikut.

Promovimi i librit mbahet me datë 7 Prill, e enjte, duke filluar nga ora 11:00 ne objektin e Galerisë Kombëtare të Kosovës. / KultPlus.com