‘Creed III’ kryeson me 58.7 milionë dollarë në shitje biletash për këtë fundjavë

“Creed III” është filmi numër 1 në Amerikën e Veriut, duke fituar 58.7 milionë dollarë në shitje biletash këtë fundjavë.

Në vendin e dytë është “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” me 12.5 milionë dollarë, i ndjekur nga “Cocaine Bear” me 11 milionë dollarë, “Demon Slayer” në vendin e katërt me 10.1 milionë dollarë dhe “Jesus Revolution” në të pestin me 8.7 milionë dollarë.

“Avatar: The Way of Water” është renditur në pozitën e gjashtë me 3.6 milionë dollarë, “Operacioni Fortune” në të shtatën me 3.2 milionë dollarë, “Puss in Boots: The Last Wish” në të tetën me 2.7 milionë dollarë, “Magic Mike Last Dance” në vendin e nëntë me 1.2 milionë dollarë dhe “80 for Brady” në vendin e dhjetë me 845 mijë dollarë.

Top 10 e fundjavës së kaluar, me “Ant-Man” në krye, fitoi rreth 88.6 milionë dollarë në shitje biletash.

Interpretuesit më të mirë të kësaj fundjave fituan rreth 112.4 milionë dollarë./ KultPlus.com

Debutimi regjisorial i Michael B. Jordan me “Creed III”, vlerësohet nga kritika

Aktori Michael B. Jordan është shfaqur i buzëqeshur në premierën e ‘Creed III’ në Los Anxhelos. Kritikët e filmit e kanë vlerësuar aktorin e kthyer në regjisor, si një regjisor të arrirë dhe filmi ka shënuar një sukses.

Sa i përket komenteve aktori Jordan u shpreh për Reuters:

“Dua të them, fakti që njerëzit e duan atë dhe ata e kuptojnë atë që po përpiqem të bëj. Kemi shumë kohë që punojmë për këtë projekt, kemi dhënë shumë  energji për   këtë  film për kastin dhe ekipin tim, fakti që kritikët e kanë vlerësuar është një ndjenjë e mirë .”

Në “Creed III”, Adonis Creed, djali i Apollo Creed të ekskluzivitetit të ‘Rocky’, po shijon karrierën e tij të suksesshme kur një mik i vjetër dhe boksier dikur premtues, Damian, i luajtur nga Jonathan Majors, kthehet në jetën e tij pasi doli nga burgu.

Tessa Thompson ripërsërit rolin e saj si gruaja e Creed, Bianca në filmin e tretë. Dhe, ashtu si Jordan që po kalon drejt regjisë, Thompson po imiton karakterin e saj duke u futur në prodhim.

“Unë kam kompaninë time të prodhimit, dhe ajo (Bianca) zotëron kompaninë e saj diskografike, kështu që mendoj se me të vërtetë po rritem me të si në jetën time personale ashtu edhe në jetën time si artiste.”

Dolph Lundgren, i cili luajti Drago-n e madh në ‘Rocky IV’, u shfaq së bashku me vajzën dhe të fejuarën e tij në premierën për të lançuar spin-off-in e tij ‘Rocky’. Ndërkohë, “Creed III” do të shfaqet në kinematë amerikane më 3 Mars. / Klan News / KultPlus.com