Gjyqtarët e Kosovës delegohen nga UEFA për ndeshje të Ligës së Konferencës

Gjyqtari ndërkombëtar i Kosovës, Genc Nuza është deleguar nga UEFA për të ndarë drejtësinë në ndeshjen e rrethit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës, ndërmjet skuadrës sllovake, MFK Ruzomberok dhe asaj letone, Riga FC.

Nuzës do t’i asistojnë dyshja Fatlum Berisha e Bujar Selimaj, teksa gjyqtar i katër do të jetë Dardan Çaka.

Kjo ndeshje zhvillohet më 21 korrik në “Štadión MFK Ružomberok” me fillim në orën 18:30. /KultPlus.com