Filarmonia e Odesës luan ”Don’t worry, be happy” pranë llogoreve

””Don’t worry, be happy” është kënga e famshme e Bob Marleyt, e përzgjedhur nga grupi i Marinës Ukrainase gjatë një minikoncerti mbajtur për banorët e Odesës, pranë llogoreve me thasë me rërë përballë Teatrit Akademik Kombëtar të Operës dhe Baletit të Odesës.

Videoja që u bë virale tregon muzikantë ushtarakë duke luajtur notat me instrumente të ndryshme, të rrethuar nga thasë me rërë.

”Ne nuk ia kemi dorëzuar Odesën as Hitlerit dhe nuk do t’ia dorëzojmë atë askujt tjetër”, tha Galyna Zitser, drejtoreshë e Filarmonisë së Odesës, e cila dje dha premierën e saj performancës që nga fillimi i krizës, me kërkesën e një kompanie lokale./ KultPlus.com