Vdes ylli i “Eight Is Enough”, Adam Rich

Ylli i “Eight Is Enough” Adam Rich ka vdekur në moshën 54-vjeçare në lagjen Brentwood të Los Anxhelosit. Danny Deraney, publicisti i Rich, e përshkroi në një deklaratë si “thjesht një djalë të mrekullueshëm”.

“Ai ishte i sjellshëm, bujar dhe një luftëtar në luftën kundër sëmundjeve mendore”, shkroi Deraney në Twitter. “Adami nuk kishte asnjë grimcë egoje. Ai ishte altruist dhe gjithmonë kujdesej për ata që i interesonte. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz që u rritën me të ndihen të trishtuar dhe sikur u ka ikur një pjesë e fëmijërisë së tyre”.

Vdekja e Rich u raportua fillimisht nga TMZ, e cila citoi një anëtar të familjes. Deraney i tha “Associated Press” se Rich luftoi me një lloj depresioni të pashërueshëm. Ai kishte ruajtur maturinë e tij pavarësisht viteve të tëra që kishte provuar trajtime eksperimentale që kishin dështuar. Deraney pohoi se javët e fundit, kur nuk mund të lidheshin me Rich, ishin të shqetësuar.

Rich, i cili ishte i njohur për buzëqeshjen e tij, u ngrit në yll në televizion nga viti 1977 deri në 1981 duke luajtur Nicholas Bradford, djalin më të vogël, në “Eight Is Enough”. Seritë televizive “Code Red”, “Dungeons & Dragons”, “Baywatch” e shfaqën gjithashtu Rich si një yll. Aktori u shfaq edhe në filmin e David Spade në vitin 2003 “Dickie Roberts: Ish Child Star”. / KultPlus.com