Sopranoja Ermonela Jaho renditet e para në listën zyrtare të Muzikës Klasike të Gramaphone

Sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho renditet e para në listën zyrtare të Muzikës Klasike të Gramaphone, me albumin e saj “Anima Rara”. Lista bazohet në shitjet e CD-ve dhe formateve të tjerë gjatë një periudhe shtatë ditore, shkruan KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur nga vet Jaho nëpërmjet një postimi në Facebook, e cila ka shkruar se është e lumtur për faktin se ka arritur te jetë e para në këtë listë.

“Shume e lumtur qe te jem numri 1ne Listen Zyrtare te Muzikes Klasike te Gramaphon”, ka shkruar Jaho./ KultPlus.com

https://www.facebook.com/Ermonela.Jaho.Soprano/posts/3714633661902873