Vdes në moshën 93 vjeçare aktorja Estelle Harris

Estelle Harris, aktorja e njohur për rolin e nënës së George Costanza në “Seinfeld”, vdiq të shtunën në moshën 93-vjeçare, transmeton KultPlus.

Harris, zëri i veçantë i të cilit kërkohej në role të ndryshme, luajti paharrueshëm Estelle Costanzan në sitcom-in e viteve ’90, shpesh duke u grindur me bashkëshortin e saj në ekran Jerry Stiller dhe djalin e saj imagjinar, Jason Alexander.

“Me keqardhjen dhe pikëllimin më të madh ju njoftoj se Estelle Harris ndërroi jetë sot, duke lënë një vrimë në zemrën time shumë të thellë për ta përshkruar”, tha djali i saj Glen Harris në një deklaratë të siguruar nga agjenti i saj Michael Eisenstadt. Mirësia, pasioni, ndjeshmëria, humori, ndjeshmëria dhe dashuria e saj ishin praktikisht të pakrahasueshme dhe do t’i mungojë tmerrësisht të gjithë atyre që e njohën.

Harris ka lindur në New York City dhe është rritur në një qytet të vogël minierash qymyri në Pensilvani, sipas deklaratës. Ajo u martua dhe pati tre fëmijë pasi u kthye në Nju Jork./ KultPlus.com