Sonte nis Etno Fest 8

Sonte në fshatin Kukaj, nis edicioni i tetë i festivalit Etno Fest, shkruan KultPlus.

Festivali nis me “Riti i stolisjes së nuses ilire” në interaksion me publikun (Muzeu i Kosovës & Etno Fest) me fillim nga ora 17:00 deri në 18:30.

Pas kësaj vjen “MARUBI” studio e fotografimit bardhë e zi me veshje tradicionale, e hapur për publikun e gjerë e kështu me radhë deri në orët e vona të natës, ku në Etno Neja, do të performojë “Melodia e Vjeter” dhe Nezafete Shala.

Në vijim po sjellim të plotë programin e natës së parë të Etno Fest, për të gjithë ata që sonte duan ta kalojnë një natë që të kthen parapa në kohë./ KultPlus.com