Armenia ka zgjedhur këngën përfaqësuese në Eurovision (VIDEO)

Armenia në Eurovisionin e këtij viti, do të përfaqësohet me këngën ‘Chains on you’, të interpretuar nga Athena Manoukian, shkruan KultPlus.

Deri në muajin prill do të dihen gati shumica e këngëve pjesëmarrëse në Eurovizion dhe garat pritet si zakonisht të jetë e fortë.

Kujtojmë që përfaqësuesja shqiptare në Eurovizionin e vitit 2020 është Arilena Ara me këngën “Shaj”. / KultPlus.com