Djali mbledh gati 20 mijë dollarë për miken e tij shtatëvjeçare me kancer

Kjo miqësi është e paçmuar.

Jesse Starr, një djalë 8-vjeçar nga Misuri, mblodhi komunitetin për të ndihmuar në mbledhjen e parave për shoqen e tij, 7-vjeçaren Claire Calvin, e cila po lufton një tumor në tru.

Claire është e prekur nga një lloj kanceri që në mjekësi është emëruar DIPG, njofton Fox News, transmeton  KultPlus.

DIPG është një lloj kanceri që prek fëmijët midis moshës pesë dhe dhjetë vjeç. / KultPlus.com